Akşener: “İttifak dedikleri maskeli baloya…”

Akşener: “İttifak dedikleri maskeli baloya…”

İYİ Parti lideri Akşener, partisinin Meclis’teki grup toplantısında CHP’den gelen seçim işbirliği önerisinin reddedildiği Genel İdare Kurulu (GİK) kararına ilişkin ilk kez konuştu. Akşener, “Adına ittifak dedikleri bu maskeli baloya boyun eğmeyeceğiz. Hür ve müstakil olarak dimdik yürüyeceğiz.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

 

ASGARİ ÜCRET TALEBİMİZ 17 BİN TL’

“2023’ün son günlerindeyiz. Erdoğan geçen sene bu zamanlar, ‘2023’te herkes hesabını yüzde 20’ler civarındaki enflasyona göre yapsın’. Peki ne oldu? Sayın Erdoğan’ın 2023 için öngördüğü enflasyon TÜİK’e göre bile yüzde 62’lere ulaştı. Milletimiz, iktidarın iş bilmezliği ile karşı karşıya kaldı. Hayat pahalılığı her geçen gün ağırlaşıyor. Makul asgari ücret talebimiz 17 bin TL, temmuz için ise 20 bin 500 TL’dir.

 

DİLAN POLAT VE FATİH TERİM FONU ÇIKIŞI

Kara para aklamalardan, fonlardan bahsediyoruz. Peki bu hale nasıl geldik? Erdoğan varlık barışı diye bir şey getirdi. Uyuşturucu satana ‘getir paranı’ dedi. Parayı da, suçluları da akladı. Ülkemiz kaçakçılar için cennet haline geldi. En sonunda da gri listeye alındık. İşte Erdoğan Türkiye’ye böyle bir utanç yaşatmayı başardı.

 

‘ULAŞIM HİZMETLERİNİN BAŞARISINDAN SÖZ ETMEK MÜMKÜN DEĞİL’

Ülkemizde özellikle büyük şehirlerimizde ulaşım hizmetlerinin başarısından söz etmek mümkün değil. Gelişmiş ülkelerdeki şehirlerle kıyasladığımızda ulaşım hizmetleri hem nitelik hem nicelik açısından beklentileri karşılayamıyor. İktidarın yerel yönetimlere bakışını dikkate aldığımızda bu durum hiç şaşırtıcı değil. Her seçimden önce Berlin’i, Paris’i vaat ediyorlar ancak Delhi’nin, Cakarta’nın kaosuna mahkum ediyorlar.

 

GİK KARARINA İLİŞKİN İLK KEZ KONUŞTU: HÜR VE MÜSTAKİL OLARAK DİMDİK YÜRÜYECEĞİZ

Yerel yönetimi rant kapısına indirgeyenlere karşı cesur bir başlangıç yaptık. Nice ablukaları, ambargoları aştık. Bugünden sonra da bizi gül bahçeleri beklemiyor. Önümüzde çetin bir yol var. Bu yolda iftiralar duyacağız, tehditler alacağız. Dün olduğu gibi bugün de bunlara göğsümüzü gereceğiz. Bizim için siyaset hiçbir zaman konfor alanı ve rant kapısı olmadı.

Televizyonlarıyla, kalemşörleriyle ve maaşlı yorumcularıyla bizi yaylım ateşine tutacaklar. Bunu her iki taraf beraber yapacak. Bu ülkede milletimizden başka kimseye yaranamıyoruz. Bir taraf başka türlü hakaret ediyor öbür taraf başka türlü. Ortak noktaları bizim hür ve müstakil olarak seçime girmemiz engellemek. İki gündür izliyorum hiçbirinin birbirinden farklı yok. Adına ittifak dedikleri bu maskeli baloya boyun eğmeyeceğiz. Hür ve müstakil olarak dimdik yürüyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir