Akşener’den Dikbayır’a: Ahlak, hayâ duygusu siyasette çok önemlidir

Akşener’den Dikbayır’a: Ahlak, hayâ duygusu siyasette çok önemlidir

Meral Akşener, İyi Parti Çanakkale İl Başkanlığı’nda gündeme dair açıklamalarda bulundu, Ümit Dikbayır’ın iddialarına cevap verdi. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la yaptığı görüşmenin, “nezaket” ziyareti olduğunu belirterek, başka bir konunun konuşulmadığını ifade etti. Akşener, taciz iddialarıyla kesin ihraç talebiyle partisinin Disiplin Kurulu’na sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın dünkü iddialarına ilişkin soruya da, “Edep, ahlak, hayâ duygusu siyasette çok önemlidir. ” yanıtını verdi. 

Meral Akşener, İyi Parti Çanakkale İl Başkanlığı’nda konuştu. 

MANSUR YAVAŞ’LA NE KONUŞTU?

(Mansur Yavaş ile görüşmesi): “Kendisine teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Sayın Özgür Özel’in de selamlarını getirdi. Bunun dışında herhangi bir durum söz konusu değil. Bazı basın organlarında tesadüfen gördüm çirkin bir durum oluştuğuna dair. Asla böyle bir şey yok. Sayın Yavaş nezaket ziyareti yaptı tekrar söylüyorum. Üzüldüğüm bir konu. Türkiye’de ipin ucu kaçtı.”

ÜMİT DİKAYIR’IN AÇIKLAMALARIN NE DEDİ?

Bir kere çok üzüldüğümü ifade etmek isterim. Benim bir prensibim var. Partimizden ayrılan arkadaşlarımızın hakkında konuşmamaya özen gösterdim. Arkadaşlarımızın da konuşmamasını sağlamaya özen gösterdim. Çünkü istifa, bir ön seçim yaparsınız üyeler ya da delegeleriniz bir liste yapar. Sorumluluk o şehrin seçmenine aittir. İzahta bulunulacak hesapta bulunulacak, helalleşilecek alan orasıdır. Dolayısıyla ben buna böyle inandığım için hiç nezaketimi bozmadım. Zaman zaman çok çirkin haksız durumlara maruz kalmama rağmen. Bu dönem ilginç bir şey oluyor, o da şu: Genel İdare Kurulumuzla bir karar aldık. O karar da Türkiyenin 81 ilinde müstakil girme kararıydı seçime. O günden beri hem muhalif medya diyebileceğimiz alanlar hem de yandaş medya ikisi birden ateş ediyor. Hangi nasırlara bastığımızı ben bilmiyorum. Çünkü bu parti, bu ülkeyi yönetmek için kurulmuş çok iftiralarla pisliklerle tehditlerle karşı karşıya kalarak bu günlere gelmiş. Dün ben izlemedim ama arkadaşlarımızdan çıkardığım yorum şudur; çok üzüldüğümü ifade ediyorum. İddia sahibinin isimlendirdiği kişilerin “bunlar iftiradır” diye mahkemeye gittiği bir süreç bu. Dolayısıyla mahkemeye ve bu ilgili arkadaşın da disipline verildiği bir süreçte sadece bunu söyleyebilirim hukuk açısından. Ama tekrar söylüyorum edep, ahlak, hayâ duygusu siyasette çok önemlidir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir