Abdülkadir Uraloğlu: Filenin Sultanları, business class ile dönecek

Abdülkadir Uraloğlu: Filenin Sultanları, business class ile dönecek

A Milli Voleybol Takımı oyuncularının Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yolculuğunda ekonomi sınıfı ile uçmaları sonrası pek çok tartışma yaşanmıştı. Yaşanan tartışmalara Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’dan yanıt geldi. Bakan Uraloğlu, milli takımın dönüş yolculuğunu business class olarak organize etmeye çalıştıklarını söyledi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Voleybol Kadınlar Millet Ligi 2.etap müsabakaları için Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) ekonomi sınıfında uçmuştu.

Bu uçuşa milli voleybolular tepki göstermiş ve sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapmıştı. Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bir açıklamada bulundu. Uraloğlu, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda soruları cevapladı.

Bakan Uraloğlu, 2024 Voleybol Kadınlar Millet Ligi 2.etap müsabakaları için ABD’ye giderken ekonomi sınıfında uçan A Milli Kadın Voleybol Takımı ile ilgili gelen soru karşısında durumu sosyal mecralardan ve haber kanallarından öğrendiğini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Ardından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı’yla konuştum. Kendisi bana şunu söyledi; ‘Burası Amerika uçuşu ve yaklaşık 13 saatlik bir uçuş. Bize tam 10 gün önceden haber verdiler. 10 gün önce özel bir uçak veya özel bir sefer ilave etmeksizin konuyu çözme şansımız yoktu. Geç haber verildiği için çözemedik.”

Türk Hava Yolları’nın Milli takımlar ile yüz binlerce dolarlık sponsorluk anlaşması bulunduğunu vurgulayan Bakan Uraloğlu, şunları söyledi: “Dolayısıyla böyle bir yaklaşımda olan kurum bunu esirgemeyecektir. Ancak iletişimde çok doğru bir noktada olmamışız maalesef. Bunu çok açıklıkla söyleyebilirim. Dönüşlerini business olarak organize etmeye çalışıyoruz.”

Ne yaşanmıştı?

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi karşılaşması için ABD’ye giderken 13 saatlik yolculukta, kısa koltuk mesafeli ekonomi sınıfında oturmuştu.

Millilerin sosyal medyadaki tepkili paylaşımlarının ardından Türk Hava Yolları (THY) “Biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup yetkililerince sağlanmaktadır.” açıklamasına yer vermişti.

Yeni Arayış Haber
Latest posts by Yeni Arayış Haber (see all)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir