Maltepe’de 100. yıl coşkusu…

Maltepe’de 100. yıl coşkusu…

Maltepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde Cumhuriyet’in 100. yılı görkemli konser ve etkinliklerle kutlanıyor. “Kuzey’in Oğlu” Volkan Konak söylediği türkü, şarkı ve marşlarla unutulmaz bir gece yaşattı.

Karadeniz ve Türk halk müziğinin güçlü sesi Volkan Konak, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Maltepe’de sahne aldı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın ev sahipliği yaptığı konserde Volkan Konak seslendirdiği eserleriyle vatandaşların Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu. Maltepeli vatandaşların büyük ilgi gösterdiği “Umutla Doğan Güneş Cumhuriyet” isimli konser, Yaşar Kemal Kültür Merkezi konser alanında gerçekleşti. Türk bayraklarıyla donatılan konser alanında Volkan Konak’ın söylediği, Cumhuriyet’in kuruluş sürecini anlatan marşlar ve şarkılarla 100. yıl coşkusu yaşandı. Vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla Konak’ın icra ettiği eserlere kimi zaman eşlik ettiler. Konak, kendine özgü sahne performansıyla Maltepe’de unutulmaz bir konsere imza attı. Konserde sahne alan müzisyen Ceylin Akyıldız. keman dinletisiyle katılımcıların beğenisini topladı.

Başkan Ali Kılıç, konsere katılan vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak “Sağ olun, var olun Maltepe. Ne mutlu ki bir Mustafa Kemal’imiz varmış. Aradan yüzyıl geçti hala söylediği söz baki. Ne demişti? ‘Yurtta barış dünyada barış’ demişti. Bugün dünyada en fazla ihtiyaç duyduğumuz şey barıştır. Filistin’de de barış istiyoruz Ukrayna’da da barış istiyoruz.” dedi. Konserin bitiminde Ali Kılıç tarafından Volkan Konak’a el yapımı tabak takdim edildi.

YENİ YÜZYILIN İLK KONSERİNDE ŞEVVAL SAM VE OZAN DOĞULU SAHNE ALACAK

Maltepe Belediyesi’nin 100. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bugün saat 20.30’da ünlü müzisyen ve DJ Ozan Doğulu, Yaşar Kemal Kültür Merkezi konser alanında Maltepeli vatandaşlar için unutulmaz bir performans sergileyecek. Daha sonra aynı alanda saat 22.30’da ünlü sanatçı Şevval Sam Maltepeliler ile buluşacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir