SHP iddiasına Bülent Kerimoğlu’ndan yalanlama: CHP’liyim

SHP iddiasına Bülent Kerimoğlu’ndan yalanlama: CHP’liyim

Eski Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu SHP iddialarına yanıt verdi. Kerimoğlu partinin kuruluşunda yer almadığını CHP’li olduğunu söyledi.

2010’da siyaset sahnesinden çekilen Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) 14 yıl sonra yeniden kuruldu. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘faaliyette olan siyasi partiler’ listesinde yer alan parti geçtiğimiz günlerde kuruldu. Yargıtay’da yer alan bilgilere göre partinin Genel Merkezi Ankara Kızılay’da bulunan Karanfil Sokak’ta bir sanal ofis.

Kurucusu bilinmeyen parti ile ilgili çok sayıda iddia ortaya atıldı. Gazeteci Şaban Sevinç, Bülent Kerimoğlu’nu aradığını ve SHP’yi doğruladığını söyledi.

tele1.com.tr‘ye konuşan Eski Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ise bu iddiayı yalanladı. Kerimoğlu SHP ile bir ilgisinin olmadığını, partinin kuruluşunda da yer almadığını söyledi.

Kerimoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Bunun bir an önce dışında kalmak istiyorum. Ben netice Cumhuriyet Halk Partiliyim. Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim. Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısından mutluyum.”

Murat Karayalçın ve Kılıçdaroğlu da reddetmişti

SHP’nin yeniden kuruluşuna ilişkin kararın yayımlanmasının ardından gözlerin çevrildiği Murat Karayalçın, SHP’nin tekrar kurulduğunun söylenebilmesi için, o dönemde CHP ile birleşmeye karar veren ve bir anlamda SHP’yi kapatan son yönetimin açma kararı vermesi gerekir. SHP’nin isminden yararlanmak isteyen birileri bir girişimde bulunmuş, öyle görünüyor. Kim olduklarını bilmiyorum. Biz CHP olarak iktidara yürüyoruz. Yeni bir bölünmeye asla fırsat vermemeliyiz. Bugün Fransa’daki seçimlerin sonucu da, birlikteliğin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermiştir” açıklamasında bulunmuştu.

Partinin Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın olduğu iddialarına ilişkin olarak da Kılıçdaroğlu cephesinden “Bunlar deli saçması” yorumu yapılmıştı.

Ailecek görüşürdük

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir