Burak Kılıç gazetecileri “kurşun” göndermeli tehdit etti

Burak Kılıç gazetecileri “kurşun” göndermeli tehdit etti

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı ‘kurşun’ göndermeli paylaşımlar Sinan Ateş davasını takip eden gazetecileri tehdit etti.

Kılıç’ın yaptığı paylaşımda tehdit ettiği gazeteciler arasında İsmail Saymaz, Erk Acarer, Barış Terkoğlu, Alican Uludağ ve Timur Soykan gibi gazeteciler yer aldı.

Kılıç’ın X hesabından yaptığı paylaşım şöyle: “Bizler AB ve ABD fonlarının doldurduğu dolma kalemler değiliz, bizler kurşun kalemleriz. Kurşun kalemlerin de bir gün galip geleceğini mutlaka göreceksiniz!”

Barış Pehlivan: “Burak Kılıç Ateş’in evinin önünde keşif yaptı”

Kılıç’ın bu paylaşımını alıntılayarak yanıt veren gazeteci Barış Pehlivan, “‘Kurşun’ göndermeli bu mesajı atan Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç, 8 Nisan 2022’de Sinan Ateş’in Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki evinin önünde keşif yapmaya gitti, buranın fotoğraf ve videolarını çekerek Tolgahan Demirbaş’a gönderdi. Kılıç, Sinan Ateş’in öldürüldüğü gün saat 15.16’da Tolgahan Demirbaş’a “Gel abi benim odaya” şeklinde mesaj attı. Demirbaş, saat 17.55 ve 17.57’de iki kez Demirbaş ile telefonda görüştü” ifadelerini kullandı.

Paylaşımını sildi

Kılıç, gazeteciler İsmail Saymaz, Erk Acarer, Barış Terkoğlu, Alican Uludağ ve Timur Soykan’ı hedef göstererek, “Bizler kurşun kalemleriz. Kurşun kalemlerin de bir gün galip geleceğini mutlaka göreceksiniz!” yazdığı paylaşımını sildi.

Sinan Ateş cinayetinde yargıya düşen görev

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir