AK Parti, emekli maaş zammı için toplanıyor

AK Parti, emekli maaş zammı için toplanıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, emekli maaşlarına düzenleme için toplantı yapacaklarını açıkladı. Toplantıya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katılacağı öğrenildi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) haziran ayı TÜFE verilerini açıklamasıyla birlikte altı aylık enflasyon oranı yüzde 24,73 olarak gerçekleşti.

Milyonlarca SGK ve Bağ-Kur emeklisinin aylığına yüzde 24,73 oranında zam yapıldı. Ancak bu oran kök maaşlara uygulandı. En düşük emekli maaşı olan 10 bin lira aylık alan yaklaşık 1,6 milyon emekli temmuzda sıfır zam ile karşı karşıya kaldı. Kök aylığı 7 bin 710 lira ve altında olanların maaşına zam yansımadı. Kök aylığı 7 bin 710 lira üzerinde olan emeklilerin ise maaşına kısmi zam yansıdı.

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

AK Parti’nin ise en düşük emekli maaşına yönelik düzenleme yapması bekleniyor. Kulislerde, en düşük emekli maaşının 10 bin liradan 12 bin liraya çıkarılacağı konuşuluyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, bugün veya yarın emekli maaşlarına düzenleme için toplantı yapacaklarını açıkladı. Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler’in katılacağı öğrenildi.

Toplantıdan çıkacak kararın Meclis’e sunulması bekleniyor.

 

Emekliler krizin kurbanı olmayı kabul etmiyor (I)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir